Питання про демонтаж меморіальних дощок комуністичним діячам, внесення змін до написів на пам’ятних знаках, пов’язаних з радянським минулим розглянули на топонімічній комісії. 

25 питань розглянула топонімічна комісія на засіданні у Черкасах


Усього до розгляду було понад 25 питань.

Серед іншого, ухвалили такі рішення:

- демонтувати зірку на пам'ятному знаку воїнам Великої Вітчизняної війни, 254 стрілецької дивізії та демонтувати таблички з георгіївською стрічкою з пам'ятних знаках у парку Перемоги;

- демонтувати погруддя Григорію Короленку (Герой Радянського Союзу, командир 936 полку 254 стрілецької дивізії);

- демонтувати низку меморіальних дошок радянським діячам: Петру Битюцькому ( військовий комісар, політрук), Івану Лутаку (перший секретар Черкаського обкому Комуністичної партії України), Григорію Рябоконю (Черкаський повітовий комісар, начальник гарнізону міста Черкаси), Петру Яцику (голова Черкаського райвиконкому у передвоєнні роки),  на честь партизана Миколи Струтинського (більшовицький журналіст, радянський розвідник); на честь розташування штабу 38-ї армії та пам’ятний знак на місці розташування командного пункту 73-го стрілецького корпусу;

- внести зміни до написів на пам’ятних знаках (деякі – перекласти українською, на деяких – прибрати слова, пов’язані із радянською пропагандою).

“Ці кроки спрямовані на збереження історичної правди та відображення об'єктивної інформації на пам'ятниках та меморіальних знаках. Дякую членам топонімічної комісії за їхню ретельну роботу”, – зазначив перший заступник міського голови Сергій Тищенко.

Члени топонімічної комісії наголосили на тому, щоб власники домоволодінь, приватні підприємці, ОСББ, управлінські компанії звертали увагу на оновлені правила благоустрою та розроблені відділом реклами та дизайну міського середовища рекомендації при встановленні нових вказівників назв вулиць.

 Про це повідомляє Черкаська міська рада.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
0 #15 СОЛДАТ 02.05.2024 19:55
Цитую 12345:
Цитую Інформація:
У складі 254-ї дивізії, яка звільняла Черкаси, служило багато українців і дивізія мала найменування «Черкаська». Полеглі воїни дивізії покояться у братських могилах Черкащини. У роки незалежності з найменуванням "Черкаська" влилася у Збройні сили України як 52-га механізована дивізія, а потім 52-га окрема механізована бригада. Інформація для диванних "сольдатів", які із-за своєї обмеженості не вміють користуватися навіть Вікіпедією.
З ким ви дискутуєте, воно ж кончене. То місцевий покидьок і провокатор.

"Добродію"! Ну хто Вас навчив вживати такі епітети серед вихованих людей? :lol: Партійна школа? Чи відсутність аргументів для подальшої дискусії? Рекомендую трішки поміняти Ваш нік.Наприклад "3.1415" Вам би дуже личило.Був би такий собі прозорий натяк на перші букви Вашого істинного імені. ;-)
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #14 СОЛДАТ 02.05.2024 19:48
Цитую Інформація:
У складі 254-ї дивізії, яка звільняла Черкаси, служило багато українців і дивізія мала найменування «Черкаська». Полеглі воїни дивізії покояться у братських могилах Черкащини. У роки незалежності з найменуванням "Черкаська" влилася у Збройні сили України як 52-га механізована дивізія, а потім 52-га окрема механізована бригада. Інформація для...

Українці служили в усіх без винятку совіцьких військових формуваннях.Назву "Черкаська" дали бо брала участь в боях за Черкаси.Тоді мода така була.Якби "звільняла" Усть-Зажопинськ то була б "Усть-Зажопинська".Твої доводи ні про що.Та і свій шлях ця дивізія (вже як 52 ОМБр) закінчила досить дивно.Її просто розформували після пожежі на складах. :lol: Як можеш прокоментувати, що дивізія придушувала повстання в Угорщині і Чехословаччині.Мабуть і втрати мала при цьому.І полеглі воїни десь покояться.За що вони загинули?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #13 12345 02.05.2024 13:00
Цитую Інформація:
У складі 254-ї дивізії, яка звільняла Черкаси, служило багато українців і дивізія мала найменування «Черкаська». Полеглі воїни дивізії покояться у братських могилах Черкащини. У роки незалежності з найменуванням "Черкаська" влилася у Збройні сили України як 52-га механізована дивізія, а потім 52-га окрема механізована бригада. Інформація для диванних "сольдатів", які із-за своєї обмеженості не вміють користуватися навіть Вікіпедією.
З ким ви дискутуєте, воно ж кончене. То місцевий покидьок і провокатор.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+14 #12 Інформація 02.05.2024 10:59
У складі 254-ї дивізії, яка звільняла Черкаси, служило багато українців і дивізія мала найменування «Черкаська». Полеглі воїни дивізії покояться у братських могилах Черкащини. У роки незалежності з найменуванням "Черкаська" влилася у Збройні сили України як 52-га механізована дивізія, а потім 52-га окрема механізована бригада. Інформація для диванних "сольдатів", які із-за своєї обмеженості не вміють користуватися навіть Вікіпедією.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-17 #11 СОЛДАТ 01.05.2024 21:26
Цитую морква:
Цитую СОЛДАТ:
Цитую Вася:
демонтувати зірку на пам'ятному знаку воїнам Великої Вітчизняної війни, 254 стрілецької дивізії та демонтувати таблички з георгіївською стрічкою з пам'ятних знаках у парку Перемоги;- таке є?
це дуже важливе заняття і досягнення...сарказм..

Васяня!- в умовах війни проти рашистів,( які є прямими нащадками "воїнів" 254 стрілецької дивізії),демонт аж їхньої символіки виглядає цілком логічним і абсолютно виправданим...

может гвардейская ленточка?это разные вещи..
які є прямими нащадками "воїнів" 254 стрілецької дивізії- там все рашисты были? лично проверял?

Серед "воїнів" 254 СтрД рашистів звичайно не було.То було тупе,п"яне,обірване бидло якому після війни довелось стати "визволителями".Сформована дивізія бувла на базі військ НКВС,брала участь у придушені повстань в Угорщині і Чехословаччині.Ще питання будуть?.Читай уважніше телепню.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+19 #10 морква 01.05.2024 20:22
Цитую СОЛДАТ:
Цитую Вася:
демонтувати зірку на пам'ятному знаку воїнам Великої Вітчизняної війни, 254 стрілецької дивізії та демонтувати таблички з георгіївською стрічкою з пам'ятних знаках у парку Перемоги;- таке є?
це дуже важливе заняття і досягнення...сарказм..

Васяня!- в умовах війни проти рашистів,( які є прямими нащадками "воїнів" 254 стрілецької дивізії),демонт аж їхньої символіки виглядає цілком логічним і абсолютно виправданим.Ти, мабуть, бачив що на крилах кацапських аеропланів, які скидають бомби і ракети на українські міста, і досі намальовані ті зірочки, та і георгіівська стрічка на їхньому камуфляжі частенько проглядається.Не треба тут пускати крокодилячі сльози..

может гвардейская ленточка?это разные вещи..
які є прямими нащадками "воїнів" 254 стрілецької дивізії- там все рашисты были? лично проверял?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-6 #9 синоптик 01.05.2024 19:44
Цитую СОЛДАТ:
Цитую 12345:
Б Могли б просто зробити поряд пояснювальні таблички з інформацією, так ні, просто все знищили.

Ти в своєму розумі? Які таблички? Що ти хоч щоб на тих табличках написали?

Меморіальна табличка: тут жив перший секретар обкому Лутак.
Поруч ще одна табличка: при Лутаку Черкаси з міста-курорта перетворилися на мыіто-крематорій, від викидів хімічних підприємств, зокрема, Хімволокна, що 10 років працювало без труби, яка впала в 1979, дитяча захворюваність в Черкасах у 80-ті роки зросла в 32 рази.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-20 #8 СОЛДАТ 01.05.2024 17:47
Цитую Не по-людському:
Цитую 12345:
Брехня на брехні і брехнею поганяє. Демонтаж - це не "збереження історичної пам'яті", це її знищення і приховування. Могли б просто зробити поряд пояснювальні таблички з інформацією, так ні, просто все знищили. Так і про тищенків в історії теж нічого не залишиться.

Це наруга над історичною пам'яттю. Битюцький таранив ворожого літака і загинув, захищаючи Черкаси. Бог покарає вас, схаменіться.

Пєтя бітюцкій врізав дуба під Києвом( якщо вірити Вікіпедії).
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-20 #7 СОЛДАТ 01.05.2024 17:05
Цитую 12345:
Брехня на брехні і брехнею поганяє. Демонтаж - це не "збереження історичної пам'яті", це її знищення і приховування. Могли б просто зробити поряд пояснювальні таблички з інформацією, так ні, просто все знищили. Так і про тищенків в історії теж нічого не залишиться.

Ти в своєму розумі? Які таблички? Що ти хоч щоб на тих табличках написали?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-20 #6 СОЛДАТ 01.05.2024 17:01
Цитую Вася:
демонтувати зірку на пам'ятному знаку воїнам Великої Вітчизняної війни, 254 стрілецької дивізії та демонтувати таблички з георгіївською стрічкою з пам'ятних знаках у парку Перемоги;- таке є?
це дуже важливе заняття і досягнення...сарказм..

Васяня!- в умовах війни проти рашистів,( які є прямими нащадками "воїнів" 254 стрілецької дивізії),демонт аж їхньої символіки виглядає цілком логічним і абсолютно виправданим.Ти, мабуть, бачив що на крилах кацапських аеропланів, які скидають бомби і ракети на українські міста, і досі намальовані ті зірочки, та і георгіівська стрічка на їхньому камуфляжі частенько проглядається.Не треба тут пускати крокодилячі сльози.Всім давно відомо якими "рятівниками і визволителями" були воїни 254 СтрД,і що вони витворяли потім в Європі.Нехай подякують що їм взагалі той пам"ятний знак зберегли.